Vážení zákazníci, pondělí 28.9. máme ZAVŘENO z důvodu státního svátku.

zpět

Civic Type R

Nový Type-R vychází ze stejného základu jako nový hatchback Civic. Byl od základu technicky přepracován tak, aby přinášel co nejatraktivnější dynamiku v segmentu hatchbacků – na silnici i na závodní dráze. 

2,0litrový motor VTEC TURBO, který byl srdcem velmi oceňované předchozí generace Type-R, byl optimalizován a upraven a nyní dosahuje výkonu 320 HP s maximálním točivým momentem 400 Nm. Díky optimalizovanému nastavení řízení motoru se zlepšila zpětná vazba plynového pedálu a ovladatelnost.  

Plynulá a přesná šestistupňová manuální převodovka byla dále vylepšena o systém synchronizace při řazení na nižší rychlostní stupeň, což zajišťuje lepší spojení mezi modelem Type-R a řidičem.

Nový Type-R má lehčí a tužší karoserii – v porovnání s předchozím modelem Type-R se torzní tuhost zlepšila o dalších 38 %.

Vylepšený výběr režimů jízdy rozšiřuje užitnost vozu v porovnání s předchozím modelem Type-R. Kromě živého režimu „Sport“ a závodního režimu „+R“ je k dispozici nové nastavení „Comfort“. Při změnách režimů se přizpůsobují adaptivní tlumiče, síla řízení, odezva řazení a zpětná vazba plynového pedálu vozu. 

 

Více foto +5